KIM JESTEŚMY?

kilka słów o nas, dlaczego warto do nas dołączyć
i dlaczego się tak dziwnie nazywamy

fa-question

KADOSZ

Skąd taka nazwa?

Pochodzi z języka hebrajskiego i ma kilka znaczeń - "ŚWIĘTY, INNY, ODDZIELONY, OSOBNY".

Świat młodych ludzi, którzy podążają za Jezusem Chrystusem, żyją według woli Bożej dla swoich rówieśników są "inni" niż wszyscy. Stąd nazwa naszego duszpasterstwa. W swojej inności odkrywamy "świętość" do której podążamy.

Chcemy Cię zaprosić do takich spotkań, byś odkrywał w sobie to piękno, które Bóg w tobie złożył, a którego może jeszcze nie zauważyłeś.

DLA KOGO?

Obalamy stereotypy na nasz temat

Tworzymy wspólnotę, która jest otwarta na drugiego człowieka. Chcemy dzielić się tym co się dzieje dobrego w naszym życiu i to dobro razem tworzyć.

KADOSZ to miejsce, gdzie odkrywamy swoje talenty, żyjemy według konkretnych wartości i pragniemy do takiego życia zapraszać każdego młodego człowieka.

Na spotkanie przychodzi młodzież, która rozpoczęła 7 klasę szkoły podstawowej, gimnazjum, liceum lub jakąkolwiek szkołę średnią. Jeżeli jesteś starszy to mamy dla Ciebie inną "ofertę" - Duszpasterstwo Akademickie IKONA: www.daikona.pl

fa-users
fa-heart

NASZA MISJA

"Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem,

całą swoją duszą i całym swoim umysłem" /Mt 22, 37/

W tych słowach zawiera się cała misja KADOSZ, by pokochać Boga swoim sercem, swoją duszą i umysłem. Dlatego podczas naszych spotkań sięgamy po słowo Boże i się nim dzielimy; poruszamy różne tematy i dyskutujemy nt. Boga, Kościoła i nas samych; klękamy przed Najświętszym Sakramentem; spędzamy wspólnie czas.

Nasza miłość do Boga prowadzi nas do drugiego najważniejszego przykazania: "Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego" /Mt 22, 39/ - dlatego tworzymy KADOSZ, czyli wspólnotę osób w imię naszego Pana Jezusa Chrystusa.